Lipozomální vitamin"C" - Zdraví

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Lipozomální vitamin"C"

LÉČEBNÉ PRODUKTY
Vstřebatelnost vitamínu „C“ klasicky podávaného v podobě pilulek je přibližně 18 %. Vstřebatelnost lipozomálního vitamínu „C“ je výrazně vyšší a udává se, že je až 95 %. Byla prováděna srovnávací studie měřící nárůst plazmatické hladiny vitamínu „C“ v krvi, při použití jednotlivých produktů. Studie prokázala, že žádný dramatický nárůst obsahu v krvi při podání lipozomálního vitamínu nenastal, zvýšil se však obsah tuku. 
Při výrobě lipozomálního vitamínu „C“ je dosaženo toho, že nano částice vitamínu jsou zabaleny do tuku, zpravidla lecitinu, stoupne po jeho požití v krvi hladina tuku, ale ne hladina vitamínu „C“. Vitamín „C“ projde v podobě tukové nano kuličky až do buňky a uvolní se teprve tehdy až buňka stráví lecitin. Pokud se přesto navýší hladina vitamínu "C" v krvi, je to způsobeno tím, že část lipozomálních nano kuliček zpracují játra a tím uvolní vitamín "C" do krve.
Provedenou srovnávací studí není možné stanovit využitelnost vitamínu, smysl by byl jen v případě měření na buněčné úrovni.
Lipozomální vitamin "C" přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm, k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže, zubů. Aktivuje čínnost energetického metabolismu, činnost nervové soustavy a psychické činnosti. Chrání buňky před oxidativním stresem, snižuje míru únavy, vyčerpání, navozuje regeneraci a zvyšuje vstřebávání železa.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky