Výroba CDS2 - Zdraví

Přejít na obsah

Výroba CDS2

LÉČEBNÉ PRODUKTY
 

 
1. Vyvíjecí láhev skleněná - obsah 1/2 l:
 
30 ml - chloritan sodný NaClO2
 
1 kávová lžička - hydrogensíran sodný NaHSO4 - rozpustit v 30 ml destilované vody.
Celkový obsah láhve 60ml.
 
 
2. Láhev PET pro hotový koncentrát CDS2 - obsah 2,5 l:
 
Láhve jsou navzájem vodotěsně propojeny umělohmotnou potravinářskou hadičkou na stáčení vína. Ve víčku je o něco menší otvor jak je průměr umělohmotné hadičky. Protažením hadičky do otvoru je dostatečné utěsnění.

V láhvi PET pro hotový koncentrát je 1/2 l destilované vody do které se při reakci vstřebává plyn oxyd chloričitý.  Z láhve pro hotový koncentrát s destilovanou vodou, vymáčkneme částečně vzduch a láhev s hadičkou ve víčku těsně uzavřeme.

Do vyvíjecí láhve nalijeme nejprve chloritan sodný a potom rozpuštěný hydrogensíran sodný. Započne reakce a je třeba rychle uzavřít láhev víčkem s hadičkou, čímž jste neprodyšně propojíte obě lahve.

Ve vyvíjecí láhvi se zabarví kapalina dohněda a reakcí vzniká plyn oxyd chloričitý. Obě láhve občas protřepeme. Destilovaná voda v láhvi na hotový koncentrát se začne barvit do žlutozelena. Za občasného protřepání obou lahví necháme reagovat 1/2 hodiny. NEZAHŘÍVÁME.
 
Obsah vyvíjecí láhve jako odpad vylijeme do uzavíratelné sklenice a použijeme příležitostně jako desinfekční prostředek při umývání podlahy, asi štamprli do 5l vody. Pozor na nadměrné nadýchání oxydu chloričitého, který při manipulaci uniká.
 
Z láhve pro hotový koncentrát slijeme obsah do 1/2 l láhve a neprodyšně uzavřeme. Tento koncentrát je určen pro další použití.

Ne každý je ochoten a schopen pít i odborně připravený roztok CDS2. Roztok je cítit desinfekcí a vypít jej je vcelku nechutná záležitost. Jistě se dopátráte, že se jedná o bazénovou chemii  a je to za určitých podmínek pravda.
Oxid chloričitý se používá nejen na desinfekci vody v bazénech, ale přidává se do vodovodního řadu. V některých zemích je to povinnost distributora. Tím je dáno, že při určité koncentraci je prospěšný pro lidský organismus. Daleko přijatelnější forma vstřebání do organismu je dýchat přímo oxid chloričitý, samozřejmě jen malé množství tohoto těkavého plynu, po určitou dobu.  Nadměrné množství způsobí škrábání v krku a kašel a to je varování, že koncentrace je vysoká.
Hotový koncentrát má hodnotu více jak 500 ppm a je pro vnitřní užití nepoužitelný. Můžeme jej však použít, když asi půl deci nalijeme na talířek a necháte přes noc v ložnici na místě vzdáleném cca 2m od postele. Ráno zjistíte, že na talířku je jen čistá voda a oxyd chloričitý se vypařil. Tímto způsobem vydesinfikujete organismus, bez toho aby jste přípravek použili vnitřně a zároveň je vydesinfikovaná i místnost.


Ředění:
Neředěný koncentrát má hodnotu vyšší jak 500 ppm a není pro vnitřní použití.
Hodnota naředěného roztoku nesmí přesáhnout 150 ppm - je to bezpečná hranice kdy nemůže dojít k nepříjemným tělesným reakcím.
 
Nejprve protřepeme důkladně láhev s koncentrátem a injekční stříkačkou natáhneme:
 
 5 ml  hotového koncentrátu, přidáme do 1 dcl vody - hodnota cca  50  ppm.
 
10 ml hotového koncentrátu, přidáme do 1 dcl vody - hodnota cca 100  ppm.
 
20 ml hotového koncentrátu, přidáme do 1 dcl vody - hodnota cca 200  ppm.
 

 
Pro přesnější kontrolu použijeme "Insta Test  ANALYTIC". Podle barvy testovací plošky papírku se určí hodnota ppm roztoku.
 
Pokud dodržíme postup výroby a ředění, hodnoty ppm budou odpovídat výše uvedeným.


Kde koupíte:
REGEN CLUB z.s. 2007 - 2024
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Návrat na obsah