Nezávislý posudek - Zdraví

Přejít na obsah

Nezávislý posudek

KOLOIDY
Bez korekce!
BIOOO.CZ Magazín / Pro zdraví / Zdravotní problémy /

Zdraví
Je koloidní stříbro skutečným fenomenálním úkazem současné medicíny?
zdroj: pexels.com
Díky velkému množství nových výzkumů se stává koloidní stříbro neboli nanostříbro stále větším zázrakem moderní technologie i medicíny. Oproti antibiotikům eliminuje v těle mnohem více patologických organismů a navíc nemá téměř žádné toxické účinky. Koloidní stříbro je v podstatě nejvšestrannějším a nejúčinnějším prostředkem proti bakteriím. Ničí totiž jen choroplodné zárodky a bakterie, nebezpečné viry a plísně, ale také parazity. Nelikviduje však ty dobré aerobní bakterie, které jsou našemu organismu prospěšné.

Určitě už dávno víte, že koloidní stříbro patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům, která neškodí lidem, zvířatům ani rostlinám. V medicíně se používají masti a zábaly založené na bázi tohoto kovu ke standardní léčbě popálenin. Výhodné je, že bakterie a viry si na koloidní stříbro nevytvoří rezistenci. Koloidní stříbro má prokazatelně velký vliv na naši imunitu, podporuje totiž dozrávání T-lymfocytů, což jsou jedny z nejdůležitějších buněk imunitního systému. Je nezbytné, aby stříbro cirkulovalo v krevním oběhu, kde umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, plísně a houby, čímž ulevuje imunitnímu systému v jeho práci.

Koloidní stříbro působí rovněž antioxidačně, to znamená, že neutralizuje účinky volných radikálů, a tím předchází vzniku nádorových onemocnění. Pomáhá také zlepšovat soustředění a zbystřuje smysly.

Koloidní stříbro ničí výhradně nepřátelské bakterie, tzv. bezkyslíkaté mikroorganismy a přátelské bakterie, které potřebují ke svému životu kyslík, nechává v klidu žít. Stříbro tyto patogenní bezkyslíkaté organismy (anaerobní bakterie) nelikviduje přímo, nýbrž rozkládá jejich enzymy, protože bez těchto enzymů nemohou existovat. Koloidní stříbro tak funguje jako jakýsi katalyzátor, jenž velmi účinně vyřazuje tyto enzymy z činnosti.

V podstatě neexistuje onemocnění způsobené nějakým škodlivým mikroorganismem, který by mohl bez problémů žít vedle i jen nepatrného množství stříbra. Mnohé laboratorní testy dokázaly, že dochází ke zničení bakterií, virů, hub a plísní již během několika málo minut po bezprostředním kontaktu se stříbrem. Vlastně není znám škodlivý mikrob, jenž by po působení koloidního stříbra nebyl zničen do 6 minut!
CO JE KOLOIDNÍ STŘÍBRO A JAKÉ ZÁZRAKY DOKÁŽE?

Co je koloidní stříbro a jaké zázraky dokáže?
zdroj: unsplash.com
Jedná se v podstatě o látky rozpuštěné koloidním způsobem. Vzniká vlastně disperzí (rozptýlením) nanočástic stříbra v destilované vodě. Nanostříbro se vyrábí elektrolýzou. Částice koloidního stříbra jsou tak jemné, že se nemohou v tkáních shromažďovat ani usazovat, naopak stále kmitají a buňkám nepřetržitě nabízejí pomoc.

Velikost částic koloidního stříbra je od asi 0,16 nm (jedná se o atomový poloměr v nanometrech) výše, běžná je okolo 10 nm. Jen tak pro zajímavost: Velikost virů je od 30 do 300 nm a velikost bakterií od 200 do 80 000 nm! Tak může zázrak zvaný koloidní stříbro prostupovat do jádra patogenů a likvidovat je, aniž by byla poškozena okolní tkáň.

Po vnitřním užití se dostane koloidní stříbro prostřednictvím krve do buněk a během pár minut pronikne do všech tkání, kde začne působit. Mikroskopické částice koloidního stříbra se nehromadí v organismu, protože v průběhu několika dnů dojde přirozenou cestou k jejich vyloučení. Pokud konkrétní antibiotikum eliminuje asi 6-7 škodlivých bakterií, koloidní stříbro ničí více než 650 choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní, a to je, prosím pěkně bezpečné a netoxické! Naopak napomáhá rozvoji buněk, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, je zcela bez volných radikálů, dále také čistí vodu, celkově dezinfikuje a nedráždí oči. Má protizánětlivé působení a je bioasimilační - to znamená, že proniká přímo do tkání, nereaguje s jinými medikamenty.

Pokud absolvujete léčbu koloidním stříbrem, potřebujete pít více tekutin, abyste vyloučili to, co do těla nepatří a zároveň abyste zredukovali tuky a cukry. Také byste měli mít více pohybu.

Koloidní roztoky minerálů mají až 98% schopnost se vstřebávat ve srovnání s 20-40% vstřebatelností chelátové formy minerálů (minerální cheláty jsou pro lidské tělo přirozenou formou minerálů) a 3-10% v případě anorganických minerálů.

Koloidní stříbro je vhodné obzvláště pro těžce pracující lidi, kteří bývají často ohroženi infekcemi a současně s tím je oslabuje běžně se vyskytující stres.
Pokud si potřebujete pořádně pročistit organismus, doporučuje se absolvovat 21 denní kúru. Hned po ránu vypijte na lačno 20-50 ml koloidního stříbra a zapijte ho větším množstvím vody, aby se roztok dostal až do nejzazších částí tlustého střeva. Jestliže trpíte silnou infekcí, na krátkou dobu můžete dávky koloidního stříbra zvýšit - cca až 3x denně 200 ml. Měl by se ovšem dodržet alespoň dvouhodinový odstup od jídla. Rovněž by se měla odlehčit strava, vynechat sladkosti, slazené nápoje i čaje. Pijte hlavně čistou pramenitou vodu.

V případě, že nechcete koloidní stříbro užívat vnitřně, můžete si ústa pouze 3x denně vyplachovat či kloktat.

Koloid si můžete stříkat do nosu - vhodná je kombinace 1:1 s Vincentkou či kapat do očí v případě zánětu, při alergiích však raději potírejte. Též jím lze ulevit při popálení nebo poranění kůže říznutím, eliminovat bradavice, svědění, vyrážky, akné apod. Když nastříkáte koloidní stříbro do podpaží nebo na látku, pohlcuje pach. Umí také čistit vodu, přičemž se doporučuje 1 čajová lžička na 2 litry vody denně. Co se týče úpravy vody ve studních - jako prevence nebo při bakteriální kontaminaci se používá 0,3-1 litr koloidního stříbra minimální koncentrace 25 ppm na 1000 litrů vody.

Jak už jsme si řekli, nejúčinnější způsob aplikace koloidního stříbra je vnitřní užití, nejlépe ráno a večer ho pijte a přes den doplňujte laktobacily, jež vám pomohou nepřátelské bakterie zdolat. Zeptáte se, jaké množství stříbra je vhodné užívat. O 21 denní kúře už byla zmínka. Ale jinak to, kolik je možné vypít koloidu, závisí na vaší tělesné hmotnosti. Pro člověka vážícího 75 kg se radí asi 2x 20-50 ml (ráno a večer). Pravidelným užíváním koloidního stříbra se zbavíte plísní v organismu a vyčistíte svůj trávicí trakt! Jen počítejte s tím, že pokud zvolíte vyšší koncentraci ppm, roztok stříbra bude mít trochu hořkou chuť.

Když jste si nějakým způsobem poranili pokožku, např. jste se škrábli, řízli, spálili se při opalování i jinak, máte akné, opar a podobně, aplikujte roztok koloidního stříbra přímo na kůži, lze tak učinit rozprašovačem nebo si udělejte obklad. Stejně tak, když si nakapete roztok do očí nebo nosu, je aplikace naprosto bezbolestná. Koloidní stříbro se dále používá při kvasinkových onemocněních, ušních a nosních infekcích, kožních zánětech a plísních, při akutním zánětu očních spojivek, štípnutí hmyzem, lupénce či na otevřené rány. Lze jím též vytírat ušní otvory. Neobávejte se, koloid stříbra nepálí, ani neštípe při přímé aplikaci do otevřených ran. Naopak rány stahuje a zaceluje pokožku.

Koloidní stříbro dobře snášejí i domácí mazlíčci a jiná zvířata, přičemž jim můžete roztok přidat do pití a kočkám rozprašte roztok na srst. Rostlinám lze stejným způsobem ošetřit listy nebo je roztokem stříbra zalévejte, uvidíte, jak se jim bude dařit.

Upozornění: Místa, na něž jste aplikovali roztok koloidního stříbra byste neměli nevystavovat přímému slunečnímu záření.
Roztok koloidního stříbra dokáže přímo divy: Pomáhá při aftech, akné, angíně, artróze, bércových vředech, borelioze, cukrovce, cystách, Crohnově chorobě, dermatitidě, ekzémech, gastritidě - zánětu žaludku či v případě gynekologických infekcí, kdy je nejvhodnější provádět výplachy pochvy. Koloidní stříbro dále blahodárně působí na hemoroidy, jako podpůrný prostředek při onemocnění HIV, při chřipce, infekčním průjmu, kandidóze a jiných mykózách, na ulcerózní kolitidu - zánět tlustého střeva, při kožních plísních, lupénce, mononukleóze, pásovém oparu a jiných druzích oparů, paradontóze, střevních plísních. Aplikace koloidního stříbra je vhodná při popáleninách, revmatismu, streptokových onemocněních, svědění, toxoplasmóze, tuberkulóze, při zahlenění, zánětech nosních dutin, při zánětu slinivky břišní, středního ucha, víček, ale též při zapáchajícím dechu, zápalu plic či žaludečních vředech.

Celkově shrnuto koloidní stříbro tak působí protizánětlivě, má antibiotické, antivirové a antimykotické účinky, neničí přátelské bakterie a ty nepřátelské zlikviduje v průběhu 5-6 minut. Roztok stříbra posiluje imunitu, zlepšuje trávení, odhleňuje organismus, zlepšuje celkový zdravotní stav a regeneraci, při vnějším použití usnadňuje hojení ran. Co lepšího si můžete přát? :-)

Koncentrace koloidního stříbra se uvádí v ppm (z angl. parts per million), přičemž tato hodnota říká, kolik daný roztok obsahuje částic kovu na 1 milion částic nosné látky. Čím je vyšší hodnota ppm, tím je v roztoku vyšší koncentrace kovu - stříbra. Například 20 ppm znamená 20 mg částic kovu na 1 litr nosné látky (destilované vody).

Stříbro se připravuje v koncentraci 10-100 ppm. Pokud byste neznali tento důležitý údaj, není možné nastavit správné dávkování.

Tři oblasti použití koloidního stříbra podle koncentrace:

koloidní stříbro v koncentraci 5 -20 ppm se využívá k prevenci a k přípravě terapeutického dávkování
koncentrace 20-60 ppm slouží k běžným léčebným procedurám, k zevnímu použití a výplachům
po 60-100 ppm se sáhne vyjímečně v případě, že koloid s nižším ppm přinesl jen částečný nebo dočasný efekt.
Koloidní stříbro by neměly využívat těhotné a kojící ženy nebo lidé, kteří mají sníženou nebo narušenou funkci ledvin.

Koloidní stříbro je vhodné skladovat pouze v tmavých skleněných lahvích v chladu a temnu. Plastové obaly, které nejsou určeny pro léčiva, jsou zcela nevhodné a snižují účinnost. Každopádně byste je neměli mít na přímém slunečním světle a láhev po použití vždy pečlivě uzavřete.

Koloidní stříbro nesmí přijít do kontaktu s kovem a magnetickým polem. Nemělo by se dávat do ledničky, ani do blízkosti zdrojů elektromagnetického záření, jako jsou mobilní telefony, televize, reproduktory, mikrovlnné trouby, wi-fi zařízení a podobně.

Na úplný závěr mi ještě dovolte upozornit na to, že koloidní stříbro bohužel stále není v ČR schváleno jako léčivo. Proto mají veškeré údaje o využití a dávkování pouze informativní charakter. Jakékoliv použití přípravku s koloidním stříbrem pro léčebné účely je výhradně na zodpovědnosti uživatele.
Proč farmaceutické koncerny nevyrábí koloidní stříbro ?
Je to vcelku jednoduchý důvod, stříbro je přírodní materiál a výrobky ze stříbra nelze patentovat. Pro farmaceutické molochy je finančně nerentabilní investovat do něčeho, co si může za předpokladu patřičných znalostí a určité investice, vyrobit prakticky kde kdo.
REGEN CLUB z.s. 2007 - 2024
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Návrat na obsah